ministranti

Ministranti na pouti ve Fulneku hledali poklad. Pomohl jim starý kapucín

Ministrantská pouť Fulnek

Fulnek – Po stopách starého kapucína se v sobotu 14. října vydali prozkoumat město Fulnek ministranti a ministrantky z celé diecéze. Organizátoři pro mladší kluky a holky připravili pátrání po pokladu spojené s různými úkoly. Starší ministranti měli vlastní program. Závěr setkání patřil mši svaté v kostele Nejsvětější Trojice, kterou celebroval pomocný biskup Martin David.

Diecézní ministrantská pouť

Armáda Boží

My kněží (obyčejní – či odborníci) si často lámeme hlavu nad způsobem, jak oslovit mladé lidi, jak je co nejrychleji a nejúčinněji zaujmout, jak jim předložit naši vlastní „nabídku“. Jak všichni víme, naše nápady se ne vždy setkávají s přijetím a souhlasem. Obvykle bývají neúspěšné nebo jen málo úspěšné, prostě nejsou „in“.

Ministranti

Střípky z ministrantského života naleznete zde.

MODLITBA PŘED MŠÍ SVATOU

Pane Ježíši Kriste, děkujeme ti za to, že nás zveš ke společenství s tebou uprostřed církve. Pomoz nám, ať pozorně nasloucháme tvému slovu, kterým chceš každému z nás něco říci. Dej, ať s radostí přijmeme i pozváni k hostině tvého nebeského těla. Máme ještě jednou prosbu – dej, ať aspoň jeden z nás se stane tvým knězem.

Amen.

Subscribe to ministranti