Stachovice, Kostel sv. Kateřiny

Pouť k sv. Kateřině Alexandrijské - Stachovice

Na poutní mši svatou ke svaté Kateřině do Stachovic zveme v neděli 19. listopadu v 8 hodin.

Příští týden bude platit mimořádný pořad bohoslužeb:

Sobota 18. listopadu

Vrchy - 17:00

Neděle 19. listopadu

Děrné - 7:30
Stachovice - 8:00
Fulnek - 9:00
Lukavec - 10:30.

Slavnost sv. Hedviky

V pondělí slavíme slavnost sv. Hedviky, řeholnice, hlavní patronky Slezska a naší diecéze. V naší farnosti si připomeneme sv. Hedviku v úterý při mši svaté v 17 hodin ve Stachovicích a v 18 hodin ve Fulneku.

Liturgická památka

V úterý slavíme liturgickou památku Matky Terezy z Kalkaty. Zveme na mši svatou v 17 hodin do kostela ve Stachovicích  a v 18 hodin do kostela ve Fulneku.

Liturgická památka

V úterý slavíme liturgickou památku Panny Marie Královny. Zveme na mši svatou v 17 hodin do Stachovic a v 18 hodin do Fulneku.

Slavnost Těla a krve Páně

Ve čtvrtek 15. června zveme na slavnost Těla a krve Páně (Boží Tělo).

Zveme na mši svatou v 8 hodin do Fulneku a v 18 hodin do Stachovic na slavnostní mši svatou a na eucharistický průvod vesnicí.

Už dnes prosíme maminky a malé družičky o přípravu šatů a košíčku s okvětními lístky.

Pouť ke sv. Kateřině

Na poutní mši svatou ke svaté Kateřině zveme v neděli 13. listopadu v 8 hodin. Mše svatá v Děrném bude mimořádně v 7:30.

Mše svaté s pobožností za zemřelé

Mše svaté v úterý 1. listopadu s pobožností za věrné zemřelé na hřbitově budou na vesnicích takto: 16 hodin Jerlochovice a 17 hodin Stachovice.

Svátek sv. Lukáše

V úterý 18. října je svátek sv. Lukáše evangelisty. Zveme na mši svatou v 17 hodin do kostela ve Stachovicích a v 18 hodin do kostela ve Fulneku.

Dožínky

V neděli 18. září zveme do kostela ve Stachovicích na dožínkovou mši svatou.

Svátek sv. Terezie Benedikty od Kříže

V úterý na svátek sv. Terezie Benedikty od Kříže -spolupatronky Evropy.

Zveme na mši svatou v 17 hodin do kostela ve Stachovicích a v 18 hodin do kostela ve Fulneku.

Rodným jménem Edith Stein byla katolická filosofka a řeholnice, členka řádu bosých karmelitek.

Byla židovského původu, k hluboké víře a řeholnímu životu se propracovala od ortodoxního judaismu přes ateismus. Zahynula v plynové komoře KT Auschwitz-Birkenau společně se stovkami dalších pokřtěných Židů z Nizozemska.

Blahoslavenou byla prohlášena 1. května 1987, kanonizována 11. října 1998.

Subscribe to Stachovice, Kostel sv. Kateřiny