Ohlášky – 2. neděle v mezidobí – 16. 1. 2022

  • Římskokatolická farnost Fulnek vás srdečně zve dnes tj. 16. ledna v 16 hodin do kostela Nejsvětější Trojice ve Fulneku na koncert sboru Ondrášek a dechovky z Valašska Horňané. Vstupné dobrovolné.
  • V úterý 18. ledna budeme slavit památku Panny Marie, Matky jednoty křesťanů. Začíná Týden modliteb za jednotu v křesťanském světě, trvá do 25. ledna. Tématem nadcházejícího Týdne modliteb za jednotu křesťanů je verš „Viděli jsme na východě jeho hvězdu a přišli jsme se mu poklonit“ (Mt 2,2). Týden modliteb za jednotu křesťanů je výrazem touhy uskutečňovat Ježíšova slova, aby všichni „byli jedno jako ty, Otče, ve mně a já v tobě„. (Jan 17,21).
  • V pátek budou mít setkání ministranti. Začínáme mší svatou v 18 hodin.
  • V sobotu 22. ledna si připomínáme sv. Vincence Pallotiho, zakladatele Společnosti katolického apoštolátu – Pallotinů a našeho duchovního vůdce. Světce si připomeneme v sobotu a v neděli při mši svaté.
  • V sobotu 22. ledna zveme v 16 hodin na mši svatou s nedělní platností do Jílovce.
  • Papež František stanovil, že 3. neděle v liturgickém mezidobí se bude po celém světě slavit jako neděle Božího slova. Sbírka z této neděle (23. ledna) je ve prospěch biblického apoštolátu.
  • V sobotu 5. února se uskuteční v naší farnosti setkání otce biskupa se zasvěcenými osobami (řeholníky a řeholnicemi) naší diecéze. Z tohoto důvodu bude ve farním kostele vánoční výzdoba až do tohoto setkání.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.