Od června 2021 si prohlédlo farní kostel přes 2 500 návštěvníků

Na konci května loňského roku se dveře fulneckého chrámu Nejsvětější Trojice po rozsáhlé rekonstrukci opět otevřely, a to nejen věřícím, kteří přicházeli na bohoslužby, ale také turistům. Ti mohli zdarma využít průvodcovské služby a během pátku, soboty a neděle obdivovat krásy barokního kostela při komentované prohlídce. O Vánocích pak byl po dvou letech vystaven k prohlídce velký betlém v kapli sv. Josefa. Za půl roku této nabídky využilo přes 2 500 osob.

Průvodcovskou službu zajišťují:

  • Markéta Válková
  • Helena Vlčková
  • Josef Dubec

Rádi bychom ke zveřejněným číslům postupně přidali zkušenosti a zážitky jednotlivých průvodců. Rozhovory postupně zveřejníme na těchto webových stránkách farnosti.

Pod jste ještě na komentované prohlídce nebyli, srdečně vás zveme…

Celkem navštívilo v roce 2021 kostel Nejsvětější Trojice od jeho znovuotevření (červen 2021) 2 537 návštěvníků, 1. a 2. ledna přišlo na prohlídku betléma dalších 137 osob.

Návštěvnost kostela Nejsvětější Trojice v roce 2021 podle měsíců:

MěsícNávštěvnost
červen503
červenec321
srpen397
září358
říjen484
listopad156
prosinec291
Pozn.: v květnu 2021 27 návštěvníků, 1. a 2. ledna 2022 dalších 137 návštěvníků

Návštěvnost podle měsíců byla ovlivněna především většími akcemi, které zvedly účast na prohlídkách. V červnu to bylo slavnostní otevření kostela po rekonstrukci, v říjnu přidané prohlídky během týdne, nebo přednášky či koncerty. V prosinci pak vystavení betléma.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.