Postní cyklo-putování

Rád bych zde chtěl poděkovat tvůrcům letošního postního putování, za jejich nápad a úsilí, díky kterému jsme mohli navštívit hezká místa z našeho okolí. Díky nápadu Franty Svobodníka jsem se zprostředkovaně dostal k myšlence navštívit všech 15 zastavení během jednoho dne. Kolo bylo ideálním prostředkem pro zvládnutí této výzvy a nebýt kopcovité krajiny kolem Fulneku a teploty pouze okolo +2 °C, mohla být celá trasa čítající zhruba 46 km příjemnou projížďkou 🙂 
Takto bylo ale mé cyklo-putování daleko intenzivnější a řekl bych, že i bohatší. Jak už to tak bývá, nešlo vše úplně podle plánu, např. když hned při druhém zastavení dle mého plánu trasy – Švédské kapličky, se pro podmáčenou půdu nedalo od hřbitova pokračovat v jízdě na kole. Nebo když jsem po navštívení kapličky v Jestřábí klesal do Fulneku a naplno jsem pocítil, že 2 °C nejsou pro rychlou jízdu na kole úplně optimální. A nebo když jsem ve Vrchách v zaváté polní cestě sněhem poznal, že zima ještě opravdu neskončila a že tamní podnebí nemá mnoho společného s tím ve Fulneku 🙂
Naštěstí máme kolem sebe blízké, kteří nás podporují a pomáhají nám a to je o to mnohdy ani nemusíme žádat, jako např. moje sestra, která mi umožnila se v půli putování ohřát u teplého čaje, nebo má žena s dětmi, kteří se ke mně přidali na závěrečném úseku a připravili povzbudivé občerstvení v podobě gumových medvídků 🙂 

Díky tomu všemu a hlavně díky Božímu požehnání se mi podařilo celou trasu během asi 4 hodin zdárně dokončit a přivést si kromě úžasného pocitu radosti i následné týdenní nachlazení 🙂
Ještě jednou díky všem za organizaci a pro ty, kteří nad něčím podobným uvažují ještě dnes, vjeďte do toho!

Také my děkujeme Vojtovi za jeho odhodlání, statečnost a sdílení jeho postního cyklo-putování. Pokud byste se s námi chtěli podělit o svůj příběh, budeme rádi. Posílejte na: l.erteltova@seznam.cz. Sbíráme také nápady na příští rok…

Odkaz na mapu trasy:

https://mapy.cz/s/rejodehopu