Oslavte s námi misijní neděli 23. října

V letošním roce připadne světový den misií na 23. října. V naší farnosti je dlouholetou tradicí oslavit společně s celým světem tzv. misijní neděli, kdy své modlitby a dary obracíme směrem k potřebným v rozvojových zemích.

Rádi bychom opět vyzdobili naše kostely, s dětmi připravili pestrobarevné misijní průvody během mše svaté. Budete si moci zakoupit také čaje, čokoládu nebo kávu z produkce zemědělců z rozvojových zemí pod značkou Fair Trade a Misijní kalendáře. Prosíme všechny, kteří rádi pečou, o napečení koláčů, buchet, cukroví. V sobotu před misijní nedělí bychom připravili balíčky k prodeji. Ve Fulneku se můžete těšit po mši svaté i na kafíčko.

Pokud byste se chtěli zapojit do příprav, kontaktujte prosím:

  • Antonína Svobodníka ve Fulneku
  • Ivanu Vitoulovou v Děrném
  • Terezii Hrabálkovou v Lukavci

Letošní téma „Budete mými svědky“(Sk 1,8) zvolil Svatý otec s naléhavostí dnešní doby, abychom v duchu těchto slov žili misijní rozměr ve vlastní církvi, ve svém okolí, ale také s Církví celosvětovou.

Novéna před Misijní nedělí je ke stažení zde: Novéna k Misijní neděli

Další informace k Misijní neděli a činnosti Papežského misijního díla naleznete zde:

Missio – Papežská misijní díla