Obnova farního kostela získala cenu Patrimonium pro futuro

Národní památkový ústav již podeváté ocenil nejlepší realizace v oblasti památkové péče. Diváci mohli předávání cen v Nové scéně Národního divadla v Praze sledovat v přímém přenosu na ČT art 15. listopadu večer. Ceny Patrimonium pro futuro byly vyhlášeny v osmi hlavních kategoriích. Udělena byla také cena veřejnosti Památky děkují (které jste se také mohli svým hlasováním zúčastnit) a Cena generální ředitelky. Toto ocenění získaly dva počiny z našeho kraje – záchrana motorového železničního vozu Slovenská strela a obnova kostela Nejsvětější Trojice s rajským dvorem ve Fulneku. 

Ocenění za Obnovu kostela Nejsvětější Trojice s rajským dvorem ve Fulneku převzali restaurátor Filip Menzel a Miroslav Přikryl za Biskupství ostravsko-opavské.

Celková obnova kostela Nejsvětější Trojice zdůraznila krásu obdivovaných barokních hodnot, zároveň odhalila netušené doklady pozdně gotického umění. Unikátní fresková výzdoba a jedinečná gotická křížová chodba s rajským dvorem řadí fulnecký kostel k jedné z nejvýznamnějších památek severu Moravy a přilehlého Slezska.