Postní putování po křížích naší farnosti

Všechny poutě připomínají naši celoživotní pouť za Pánem. Proto by nás i tato postní doba měla přiblížit našemu nebeskému Otci a také přiblížit i k druhým lidem a sobě samému. Pojďme se tedy vypravit do přírody, najít nová neznámá místa a obohatit svůj život při plnění úkolů zaměřených na náš život v postní době. Ideálně, když budete napříč zajímavými místy putovat s další osobou. Společné putování je více obohacující a můžete se o své zážitky z hledání podělit s někým dalším.

Prosíme všechny děti, které plnily úkoly a tvořily doma velikonoční řetěz, aby ho přinesli do farního kostela na Zelený čtvrtek nebo Velký pátek. V kapli sv. Josefa bude připraven košík. Děkujeme

Srdečně zveme všechny farníky na postní putování po křížích v našem okolí. Putovat můžete od popeleční středy 22. února do Velkého pátku 7. dubna. Stejně jako v loňském roce jsme pro vás připravili pracovní list, na kterém najdete na jedné straně mapku a na druhé straně seznam patnácti křížů (každý představuje jedno zastavení křížové cesty). Některé se nachází u kostela, uprostřed města nebo vesnice, jiné daleko v polích. U každého kříže najdete krabičku se zastavením křížové cesty, úkolem, který můžete plnit a dílkem obrázku, který mohou děti doma skládat. Vytištěné mapy a podklady obrázků jsou k dispozici v kostelích naší farnosti (průběžně budou doplňovány podle zájmu), nebo jsou ke stažení zde na webu farnosti.

Soubory ke stažení

Podklad na složení obrázku (zejména pro děti)
Postní krabička, kterou najdete v blízkosti křížů, viz nápověda

Budeme rádi, když se do postního putování zapojí co nejvíce farníků a vašich přátel. Pokud byste měli nějakou připomínku, kříž nebo postní krabičku nemohli najít, nebo byste ji našli prázdnou, ozvěte se nám prosím na emailovou adresu: putovani@farnostfulnek.cz

Na tento email také posílejte fotky z vašeho postního putování. Děkujeme!

Velikonoční řetěz

Velikonoční řetěz můžete doma skládat postupně ze splněných úkolů, které najdete v postních krabičkách. Na zelený čtvrtek můžete své řetězy přinést do farního kostela, tam je propojíme v jeden velký.

Velikonoční řetěz