Potravinová sbírka pro ukrajinské uprchlíky

Naše farnost se zapojí do potravinové sbírky pro ukrajinské uprchlíky, kteří jsou ubytováni ve Staré Běle a v jiných částech Ostravska (cca 150 osob: maminky s dětmi, teenagery, babičky, něco málo otců). Značná část maminek pracuje kvůli dětem spíše jen brigádně nebo práci nemají.

Pomoc je organizovaná každý měsíc farníky Stará Bělá, ale zapojují se do ní také další farnosti a školy. Skauti ze Staré a Nové Bělé věci roztřídí do banánových krabic a tašek a takto jsou předány rodinám 1x měsíčně, vždy k 19. každého měsíce.

Sbírka bude probíhat od 2. 5. – 14. 5. v křížové chodbě farního kostela.

Co sbíráme 

trvanlivé potraviny:

rýže, těstoviny, cereálie, musli, marmelády, džemy, oleje, sirupy, kakao, káva, čaj, instantní polévky, luštěniny, kompoty, kečup, cukr

drogerie:

mýdla, šampony, prací prášek, jary a další prostředky na mytí nádobí, hygienické potřeby.


Informace o činnosti pomoci Ukrajincům jsou na webových stránkách farnosti Stará Bělá.

Hlavním koordinátorem je Mgr. Vojtěch Vlček ve spolupráci s kněžími starobělské farnosti: otci Bohuslavem Novákem a Eliášem.