Poutní zájezd do Karviné, posledních 8 míst

Zveme všechny farníky na poutní zájezd do Karviné a jejího okolí, který se uskuteční v sobotu 16. září. Je objednán autobus, do jeho naplnění chybí obsadit posledních 8 míst, proto prosíme zájemce, aby se co nejdříve přihlásili. Pokud by se někdo rád přidal, ale chce jet např. osobním vozem, lze objednat u otce Jozefa oběd.

Vydáme se nejdříve do kostela sv. Petra z Alkantary, který je známý mezi návštěvníky jako „šikmý kostel“. Zde se zúčastníme mše svaté a při komentované prohlídce se seznámíme nejen s historií tohoto kostela, ale také původního města.

Dalším bodem programu bude společný oběd. Následovat bude mariánská pobožnost a komentovaná prohlídka v kostele Povýšení sv. Kříže v Karviné.

Poté se přesuneme do farnosti Heřmanice ve Slezské Ostravě, kam nás pozval P. Leoš Ryška, ředitel Televize Noe. V jeho farnosti navštívíme kromě kostela sv. Marka také Farní zahradu, která nabízí krásné místo odpočinku a setkávání.

Odjezd v 8 hodin z náměstí ve Fulneku, návrat cca v 18 hodin. Cena zájezdu 400 Kč (doprava + oběd). Přihlásit se můžete v zákristii nebo u otce Jozefa.