Poutní zájezd farnosti se vydařil

V sobotu 16. září se naše farnost opět po delší pauze vydala autobusem na společnou pouť. Tentokrát otec Jozef vybral dva cíle, Karvinou a Ostravu-Heřmanice, kam nás pozval otec Leoš Ryška. Přinášíme první ohlas:

Naše první pouť s fulneckou farností se nám moc líbila! I děti ocenily poutavé vyprávění průvodkyně Terezky v Šikmém kostele. Holkám se moc líbil optický klam, kdy podlaha se zdála šikmá, přesto vodováha dokázala opak, že šikmé jsou zdi. Dospělé oslovil osud kostela, který přežil začátek i konec těžby uhlí na Karvinsku a stále pevně stojí, i když během 150 let klesl o téměř 40 metrů!


Po dobrém obědě jsme navštívili kostel Povýšení svatého Kříže v Karviné. Děti nadšeně prozkoumaly každé zákoutí kostela, oslovil je také zázračný obraz Panny Marie Fryštátské.


Poslední zastávkou byla Ostrava – Heřmanice. V kostele nás zaujal netradiční kříž Vzkříšeného Krista a vyřezávaná socha Panny Marie. Všechny děti byly nadšené z farní zahrady a spousty atrakcí na ní: průlezka Noemova archa, pískoviště, ovečky vyřezávané i ty živé. Veliká šachovnice nalákala ke hře děti i dospělé. Sladkou tečkou byla farní zmrzlina.

Děkujeme za krásný den a společenství, už se těšíme na další pouť! T+Š+Z Markovy

OLYMPUS DIGITAL CAMERA