Potravinová sbírka pro uprchlíky z Ukrajiny

Naše farnost se opět zapojí do potravinové sbírky pro ukrajinské uprchlíky, kteří jsou ubytováni ve Staré Bělé a v jiných částech Ostravska. Během listopadového setkání na faře přišli a přijeli členové 399 ukrajinských rodin (matky s dětmi, senioři) z celého kraje a během třech hodin byla vydána potravinová pomoc pro 1143 osob– cca 3000 Kg potravin např. 1100 mlék, 300 vajec, 600 balíčků sýrů, 350 balíčků salámu, 600 balíčků těstovin v hodnotě cca 170 000 Kč.

Pomoc je organizovaná každý měsíc farníky Stará Bělá, ale zapojují se do ní také další farnosti a školy. Skauti ze Staré a Nové Bělé věci roztřídí do banánových krabic a tašek a takto jsou předány rodinám 1x měsíčně, vždy k 19. každého měsíce.

Sbírka ve Fulneku bude probíhat do 15. 12. 2023 v křížové chodbě farního kostela.

Co sbíráme 

trvanlivé potraviny:

rýže, těstoviny, cereálie, musli, marmelády, džemy, oleje, sirupy, kakao, káva, čaj, instantní polévky, luštěniny, kompoty, kečup, cukr

drogerie:

mýdla, šampony, prací prášek, jary a další prostředky na mytí nádobí, hygienické potřeby.


Informace o činnosti pomoci Ukrajincům jsou na webových stránkách farnosti Stará Bělá.

Hlavním koordinátorem je Mgr. Vojtěch Vlček ve spolupráci s kněžími starobělské farnosti: otci Bohuslavem Novákem a Eliášem.