Prožijte Advent s roráty a duchovní obnovou

Dobu adventní, dobu očekávání a ztišení se před Vánocemi prožijeme v letošním roce v naší farnosti při rorátních mších svatých:

  • úterý Fulnek 6:45
  • středa Děrné 6:45
  • čtvrtek Lukavec 6:45
  • pátek Fulnek 18:00

Prosíme rodiče o připravení lucerniček.

Zveme vás a vaše děti k „Putování do Betléma“. Adventní příběhy budou připraveny vždy na Út, St, Čt a Pá (tj. na dny, ve kterých budou rorátní mše v našich kostelích). Budou čteny v kostelích při mši sv., zároveň je však budete mít k dispozici zde na webových stránkách, pro případ, že nebudete moci do kostela přijít. V kostele ve Fulneku budeme z jednotlivých postav skládat „Betlém“, stejné postavičky si můžete vytisknout, podlepit, vybarvit a dát do Betléma i doma (možnost buď nalepit nebo podlepit špejlí a zapíchnout třeba do polystyrénu). Dětem přečtěte na začátku Adventu následující úvod a podpořte je, prosíme, i ve výrobě „sebe jako postavičky do Betléma“.

Máme pro vás ještě jeden velký úkol. Stejně jako hlavní hrdinové našich příběhů, zkuste i vy vymyslet, čím byste mohli Pána Ježíše obdarovat. Co byste mu rádi donesli? Co je to nejcennější, co máte? Pokud na to přijdete, zkuste s pomocí rodičů „vyrobit sami sebe“ s dárkem v ruce jako postavičku do Betléma. V pátek před Štědrým dnem pak vaše obrázky vložíme do společného Betléma ve fulneckém kostele.

Přejeme vám požehnaný, krásný Advent a doufáme, že se s vámi potkáme při rorátních mších svatých!

Maruška a Terezka

Obrázky postaviček: 1_a_2_postavicka, 3_a_4_postavicka, 5_a_6_postavicka, 7_a_8_postavicka, 9_10_11_postavicka, 12_postavicky, Obrazek_svate_rodiny.

Všechny příběhy naleznete v tomto souboru.

Milé farnice a farníci!
Zveme vás k adventní duchovní obnově, která vychází z duchovního cvičení Exodus. Tato intenzivní obnova probíhá každodenně celý Advent ve skupinkách 4-8 osob. Je možné vytvořit nové skupinky nebo využít již fungujících společenství. Obnova je postavena na třech pilířích: modlitba, askeze a společenství. Pojďme se připravit na příchod našeho Pána a přiblížit se Mu!
Informační schůzka pro zájemce bude v úterý 28.11. v 18:30 po večerní mši svaté na faře ve Fulneku. S případnými dotazy se můžete obrátit na Terku Markovou, průvodce touto duchovní obnovou naleznete zde.