V roce 2023 si prohlédlo farní kostel 3 700 návštěvníků

Po zatím rekordním roce 2022 navštívilo farní kostel Nejsvětější Trojice ve Fulneku v roce 2023 na 3 700 návštěvníků. Nejvytíženějším měsícem byl červen, kdy komentovaných prohlídek využilo mnoho školních výletů. Přijeli žáci např. ze Suchdola nad Odrou, z několika škol z Ostravy např. gymnázium v Porubě, ze zdravotní školy Nový Jičín nebo děti z MŠ Jerlochovice. V kostele jsme přivítali také seniory z Frýdku Místku nebo hasiče Moravskoslezského kraje.

Mimo vedené statistiky hostilo na konci listopadu naše město a také farní kostel další ročník diecézního setkání mládeže s otcem biskupem Martinem tzv. „Biscup“. Na sobotní a nedělní mše svaté se do farního kostela vměstnalo na 400 mladých lidí.

Pokud jste náš kostel ještě nenavštívili, nebo byste se toužili vrátit, máte možnost:

  • úterý – pátek od 15 do 18 hodin tichá adorace
  • pravidelné mše svaté (aktuální pořad najdete v záložce bohoslužby)
  • pátek, sobota a neděle 10 – 15 hodin komentované prohlídky s průvodcem

Těšíme se na Vaši návštěvu!

Otec biskup Martin ve farním kostele ve Fulneku při diecézním setkání mládeže (BISCUP 2023)