Postní aktivita pro děti: Rozkvetlá trnová koruna

Následování Ježíše aneb „Jak nám rozkvétá trnová koruna“

Na letošní postní dobu jsme připravili aktivitu s názvem NÁSLEDOVÁNÍ JEŽÍŠE, která je určena dětem, ale mohou se zapojit celé rodiny. V kostele jsou přichystány k odběru vytisknuté trnové koruny. Každou neděli budou v kostele kartičky s úkoly na další týden a květinky. Každý den je nový úkol! Pokud dítě nebo rodina úkol splní, květinku vystřihnou a nalepí na trnovou korunu. Tak nám bude koruna postupně rozkvétat.


Jsou dvě velikosti trnových korun. Pro jedno dítě na A4, pro více dětí nebo celé rodiny na A3. V rodině se můžete rozhodnout, zda bude mít každé dítě svou korunu nebo budete mít jednu za celou rodinu.


Na Zelený čtvrtek rozkvetlé trnové koruny donesete do kostela ve Fulneku a ty budou použity na zdobení Božího hrobu. Tak na nic nečekejme a pojďme společně do toho!

První úkol na Popeleční středu je jednoduchý: Vymyslím, kam uložím tuto aktivitu, aby se mi neztratila. Na konci postní doby vás čeká zajímavá odměna.

Podklad trnové koruny zde.