Farní poutní zájezd 8. 5. na Cvilín a na Maria Hilf

Zveme všechny farníky na poutní zájezd na známá mariánská místa, který plánujeme na středu 8. května 2024.

Naší první zastávkou bude poutní místo Panny Marie Pomocné ve Zlatých Horách Maria Hilf. Obnovený poutní areál v lesích na kopci nad městem Zlaté Hory nabízí poutníkům zastavení u Panny Marie – ochránkyně nenarozených.

Poté bude následovat oběd a přejezd na druhé poutní místo, kostel sedmibolestné Panny Marie a Povýšení svatého kříže na Cvilíně u Krnova. Tradice poutí na Cvilíně je stará více jak 400 let. Od 17. stol. se traduje legenda o léčivé moci obrazu Panny Marie Sedmibolestné, který je umístěn na hlavním oltáři. Poutní kostel je duchovní perlou Slezska a je přezdíván Slezský krnovský Kopeček.

Přihlásit se můžete u otce Jozefa nebo v sakristii, k přepravě bude objednán autobus. Cena bude později upřesněna.

Těší se otec Jozef