- Nedělní pořad bohoslužeb:
Sobota 11. 1.
Děrné – 17:00
Neděle 12. 1.
Stachovice – 7:30
Fulnek – 9:00
Vrchy – 10:30
Lukavec – 10:30 - Ve sbírce na opravy se vybralo: Fulnek – 5 950 Kč, Děrné – 3 800 Kč, Lukavec – 2 700 Kč, Stachovice – 2 100 Kč, Vrchy – 950 Kč.
- V pátek 17. ledna jsou zváni na faru biřmovanci. Začínáme mší svatou v 18 hodin.
- Do Jílovce zveme na mši svatou s nedělní platnosti v sobotu 18. ledna v 16 hodin.
- Na formační setkání lektorů Božího slova a dalších nových zájemců o četbu při mši svaté zveme na formační v sobotu 25. ledna v 17 hodin na faru.
Kdo je lektor Božího slova?
Lektor Božího slova je ten, kdo čte Boží slovo v liturgii, tzn. při slavení mše sv. a jiných náboženských obřadech. Služba lektora Božího slova vyžaduje interpretační schopnost a dovednost. Technická příprava je nezbytná: především pečlivé přečtení úryvku, pochopení jeho struktury, rozmyšlení nádechů, pauz a intonace, nacvičení výslovnosti obtížných slov, např. cizích jmen. Samotný text je třeba při mši číst důstojně, srozumitelně, přiměřenou hlasitostí a s vědomím, že kdykoli se v církvi předčítá Písmo, sám Bůh mluví ke svému lidu.