Strom života pomáhá

V životě člověka jsou hezké chvíle, plné radosti, spokojenosti a pohody. Přicházejí však také situace,kdy člověk prožívá starosti a obavy…  zejména, když náhle přichází těžká nemoc …. člověka  opouštějí síly… potřebuje pomoc... Mobilní hospic Strom života z Nového Jičína, právě pro to vznikl… Jsou to již dva roky, kdy pomáhá těžce nemocným v Moravskoslezském, Zlínském a Olomouckém kraji.  Pomáhá také jejich blízkým a rodinám.

 

Zdravotníci, lékaři, sestřičky, sociální pracovníci, pastorační pracovníci, duchovní i další z týmu, jsou připravení pomáhat 24 hodin denně o sobotách, nedělích i svátcích. V domácím prostředí, v kruhu nejbližších, poskytujeme vše potřebné...

Dva roky od zahájení činnosti ukázaly, že kolektiv pracovníků hospice dokáže poskytovat odbornou péči v domácím prostředí. Odlehčit od bolesti fyzické i duševní. Být nablízku nemocným v nejtěžších situacích jejich života. Být také nablízku jejich rodinným příslušníkům.

Pracovníci hospice pomáhají také pozůstalým dětem. Scházejí se s dětmi, vytvářejí společný program, tvoří, malují a navštěvují kulturní programy. V mobilním hospici se scházejí také pozůstali dospělí a prožívají společné chvíle. Sdílejí své pocity a zkušenosti…. Hledají cestu, jak se vyrovnat s nelehkou situaci,která vstoupila do jejich domovů nečekaně……

Vážení a milí čtenáři, předešlá léta v činnosti mobilního hospice nebyla snadná, jistě tomu bude i v letošním roce. Chceme dále činnost stabilizovat a zkvalitňovat tak, aby každý náš uživatel dostal tu nejlepší péči a důstojné podmínky. Můžete se na nás kdykoliv obrátit pro pomoc. Spolupracujeme a  komunikujeme s dalšími organizacemi… Charitou, v dobrovolnickém  programu s Adrou, statní správou, městy a obcemi,podnikatelskými subjekty i  jednotlivci… Vítáme každou, byť i malou pomoc. Bez této spolupráce si naší činnost nedovedeme představit. Vážíme si této spolupráce. Posíláme srdečné poděkování za podporu, které se nám od Vás dostává.……Zachovejte nám svou přízeň. Obracíme se na veřejnost o podporu hospicové služby, ve prospěch těch nejpotřebnějších, blízkých, známých … všech, kteří pomoc potřebují.

Pokud Vás tato služba oslovila, chcete pomáhat, třeba i v dobrovolnické službě, dejte o sobě vědět. Přijďte se podívat, zavolejte… případně napište..Budeme se těšit na spolupráci…

Mobilní hospic Strom života, Kostelní ul.,71/37, 741 01 Nový Jičín

www.zivotastrom.cz, Tel.:553 038 016

Pomáhejme společně.

 

 

Ladislav Blahuta, koordinátor dobrovolníků

Strom života

 
Tags: