Zápis ze setkání pastorační rady farnosti 11. 9. 2018

Jerlochovice: Stibůrková Květuše, Vaňura Marek

Projednávalo se:

Obnova kostela Nejsvětější Trojice ve Fulneku

• Od 1. 9. 2018 do 30. 10. 2020 bude probíhat veřejná sbírka na obnovu kostela – dary je možné dát na účet a do zapečetěných pokladniček – jedna je u sochy sv. Antonína Paduánského v křížové chodbě, další dvě jsou přenosné k dispozici na faře.

• V tisku je leták na podporu veřejné sbírky. Leták bude ve Dni Páně, dále k osobnímu odběru v kostelích pro příbuzné a známé, na Informačním centru

• Ve Dni Páně bude podrobnější informace k opravám.

• Komunikační plán - Fulnecký zpravodaj, webové stránky farnosti, TV NOE, Katolický týdeník, benefiční koncerty v kostelích naší farnosti.

• V pondělí, 24. 9. se koná zastupitelstvo, na kterém se bude rozhodovat o příspěvku na opravu kostela – účast členů pastorační rady je žádoucí.

Brigády

• Je nutné uklidit půdy a prostory, kam se budou přemisťovat věci z kostela a kaple.

• Přemístění věcí z prostor, kde budou probíhat opravy

• Zodpovědnost - Jaromír Sokol ve spolupráci s Antonínem Svobodníkem. Nutná spolupráce s Eduardem Piterkou a Václavem Matúšů.

• 20. října brigáda na faře

.

Aktivity pro menší děti na nedělní mši svaté

• Dne 10. 9. 2018 se poprvé sešla pastorační skupinka, jejíž úkolem je pomoci kněžím s pastorací ve farnosti.

• První návrh - při nedělních mších se na začátku kázání otec bude chvíli věnovat dětem, poté děti dostanou obrázek s probíranou ukázkou z evangelia k vymalování.

• Za jednotlivé vesnice je nutno nahlásit Antonínu Svobodníkovi počty dětí.

• Další téma pastorační skupiny – misijní neděle.

Výstava o Janu Pavlu II.

• V říjnu v křížové chodbě bude probíhat výstava o Janu Pavlu II.

Kostely v naší farnosti

Jerlochovice

• Opravy kostela – bude vyvolána speciální schůzka se zástupci stavebního odboru BOO

• Je nutné projednat, kdo bude mít klíče od kostela, aby byl přehled o pohybu v kostele.

• Řešení problému s příjezdovou cestou – jednání s majetkovým odborem BOO a následně s městem Fulnek.

Vrchy

• Průběh oprav – dodělávky v sakristii, schody atd.,

• Děkovná mše za úrodu – malá účast - ve stejném termínu byla pouť na Maria Skále a výročí 25 let Centra pro rodinu v Ostravě.

• Proběhla debata:

• zda udělat příště poděkování za úrodu v každém kostele,

• alternativou je udělat děkovnou mši sv. odpoledne (proti je fakt, že je to časově blízko loučení s prázdninami a poutí v Jílovci, tj. dvě nedělní odpoledne)

• nechat pouze 1 mši svatou ve farnosti (to ale bývá jen na neděli Božího milosrdenství a ve fulneckém kostele, do vesnických kostelů by se celá farnost nevešla)

Stachovice

• Řešení problému ozvučení