Čajovna

Čajovna - jak to všechno začalo?

To jsme jeli o prázdninách na minoš a mimo jiné trávili společné chvíle také v čajovně. Byla tam moc fajn atmosféra a nás napadlo, že by bylo skvělé mít takový prostor i na faře. Shodou okolností se na faře zanedlouho uvolnil prostor po bývalé kanceláři a tak se naše docela odvážná představa začala pomalu realizovat.

Na projektu se podílelo mnoho lidí – architekti, výtvarnice, farníci, kamarádi. Začalo se stěhovat, nakupovat, malovat, smirkovat, řezat, stříhat, šít a montovat. Vzniklo místo, kde si můžete nad šálkem dobrého čaje (výběr téměř z 30 druhů), popř. kávy, kakaa, čokolády, horkého jablka nebo sklenicí kofoly, popovídat se svými přáteli, příbuznými nebo návštěvou.  Může vám k tomu hrát hudba, můžete si zahrát i nějakou hru – např. šachy, pexeso, Člověče, nezlob se, Černého Petra, nebo kvarteto. Součástí čajovny je také farní knihovna, kde si můžete půjčit knihu domů nebo se ve čtenářském koutku do něčeho začíst, k dispozici jsou také starší ročníky Katolického týdeníku a jiné časopisy.