články

Stachovice úterý 15.4. 16:00
Děrné středa 16.4. 16:00
Tags:

Vzpomínka na všechny věrné zemřelé

V  pondělí 2. listopadu církev prožívá vzpomínku na všechny věrné zemřelé. Pro individuální modlitbu budou otevřené kostely:

Stachovice 16.00 16.30
Děrné 17.00 18.00
Lukavec 17.00 18.00

Farní ohlášky 18. října 2020

Aleluja.

Budete zářit jako hvězdy ve vesmíru,

držte se pevně slova života.  Aleluja.

Římskokatolická farnost Fulnek

29. neděle v mezidobí - Misijní neděle

18. října 2020 / farní ohlášky

Dle nařízení vlády od středy 14. října se může bohoslužeb účastnit pouze 6 osob.

V týdnu ve Fulneku, Stachovicích, Děrném a Lukavci se zatím nic měnit nebude. V Jerlochovicích a ve Vrchách bude v sobotu  24. října mše svatá  s nedělní platností v 16 hodin.

V současné situaci se mohou účastnit mše svaté pouze ti, kteří mají sjednanou intenci. Budeme s nimi v kontaktu. Stále je možné si úmysl mše svaté ve Fulneku „objednat“.

Otec biskup připomíná, že platí dispens od osobní účasti na nedělní mši svaté.

Otevřené kostely pro individuální návštěvu v neděli 25. října -  možnost duchovní služby (osobní modlitba, svaté přijímání, svátost smíření) při dodržování všech aktuálních opatření nařízených vládou ČR:

Stachovice: 8.00 – 8.30
Fulnek, kostel sv. Josefa: 8.30 – 10.00
Děrné: 8.30 – 9.30
Lukavec: 10.30 – 11.30

Středa - Děrné - Výstav Nejsvětější svátosti    14:00-17:00

Připomínáme a vybízíme k využívání sdělovacích prostředků (Rádio Proglas, TV NOE aj.) k prožívání a slavení mše svaté, zvláště v neděli a také slavení domácí liturgie v rodině, četbě Božího slova, modlitby růžence. Společně se můžeme spojit v modlitbě zejména každý večer ve 20 hodin.

TV NOE nabízí pro děti nový katechetický pořad Ovečky, který můžete sledovat každý čtvrtek v 18:30.

Nebojte se kdykoliv a s čímkoliv na nás obrátit: svátost smíření, pomazání nemocných nebo v jiných duchovních i lidských potřebách /sledujte farní stránky: www. farnostfulnek.cz /kontakt +420 731322087/.

Ve spojení s vámi o. Jozef a o. Jan

Poutní mše svatá v Jerlochovicích

Kostel Jerlochovice po opravěLetos v květnu minul rok, co se místní farníci a příznivci Panny Marie každou sobotu scházejí zde na bohoslužbě. A to kvůli rekonstrukci farního kostela Nejsvětější Trojice ve Fulneku, který je aktuálně nepřístupný. A proto i slavnost Nanebevzetí Panny Marie bude slavit fulnecká farnost v sobotu 15. srpna v Jerlochovicích - už v obnoveném kostele. Letošní pouť se bude konat na poděkování za ochranu farnosti a města Fulnek před epidemií Covid 19, a také za zdárné ukončení letošních prací na mariánském kostele. Slavnostnější ráz této děkovné bohoslužbě přidá pozvaný host, novokněz P. Michal Krenželok, oderský kaplan, který bude hlavním celebrantem poutní mše svaté.

Noc kostelů 2020

Plakátek noc kostelů 12.6.2020

Více informací o noci kostelů: https://www.nockostelu.cz/aktuality/858

Naším povoláním je solidarita

Richard Rohr na pátek po páté neděli velikonoční

Pojem třetí svět se zrodil v 50. letech ve Spojených národech. Pamatuji si, že jsem si říkal: Tak tohle znamená klesnout na samo dno. Země třetího světa jsou ty, jejichž potenciál a rozvoj jsou velice nízké. Ale jsou i země čtvrtého světa, jež mají potenciál a žádný rozvoj. A jsou země pátého světa s nulovým potenciálem a nulovým vývojem, jako je Nepál. V Nepálu jsem byl vlastně proto, abych tam dával exercicie jezuitům. Tehdy mi řekli: „Vítej v zemi pátého světa!“ Řekl jsem: „Cože? – to existuje?“

Svátek matek

Maminkám k svátku přejeme málo starostí, hojnost Božích milostí, hodně lásky, zdraví a trpělivosti.
Všem vám vyprošujeme ochranu Panny Marie a všech svatých.

Velikonoční požehnání

"Jestliže jsme s ním sjednoceni, protože máme účast na jeho smrti, jistě budeme mít účast i na jeho zmrtvýchvstání."
(Řím 6, 5)

Milí farníci, přejeme Vám,

ať prožití velikonočních událostí s Ježíšem, zvláště ve vašich domovech je pro Vás posilou do dalšího života v naději. A tuto naději a radost ať můžeme nést také jiným, a tím se stávat šiřiteli dobra a pokoje v této nelehké době.

Modlí se za Vás, žehnají a požehnané Velikonoce přejí otcové Jozef a Jan

Modlitba v rodině – Velikonoční triduum

Převzato z webu biskupství Ostravsko-Opavského.

Letos se křesťané nemohou sejít, aby slavili nejdůležitější slavnost a tajemství liturgického roku. Přesto se každá rodina může v modlitbě spojit s celou církví. Nabízíme tedy návrh domácího slavení Velikonočního tridua. Jednotlivé části modlitby nejsou nic jiného, než slova Písma, modlitby a gesta, která prožíváme během liturgie. Texty jsou doplněny také o modlitby před jídlem a požehnání velikonočních pokrmů o Neděli Zmrtvýchvstání Páně.

Modlitba v rodině - Velikonoční triduum ke stažení zde.

Pages

Subscribe to články