články

Stachovice úterý 15.4. 16:00
Děrné středa 16.4. 16:00

Negativní energie

Richard Rohr na čtvrtek třetího týdne v mezidobí

V disfunkčních rodinách existuje jakási tendence ke klamu. Je tam cosi jako nekončící krizová orientace poznamenaná úzkostí. Občas jsem to vídal na sobě. Někdy nenacházím motivaci, dokud tu není něco, z čeho bych měl úzkost. Zdá se, že mnozí z nás nebyli vedeni ani povzbuzováni k tomu, aby si z věcí vybírali pozitivní stimuly, a tak ani nevíme jak na to.

22. ledna svátek sv. Vincence Pallotiho

Sv. Vincenci Pallotti, ze svého nebeského příbytku plného slávy, shlédni na nás.

Hledíme na tebe, neúnavného apoštola, a děkujeme Nejsvětější Trojici za to, že si tě vyvolila.

Neochvějně důvěřujme tvé starostlivosti a prosíme, abys žehnal tvé Dílo a naplň svým duchem všechny věřící, zvláště ty, kteří přijali apoštolskou práci.

Farní kalendář 2019

Vánoční přání

Když hluboké ticho všechno objímalo
a noc ve svém běhu k polovině došla,
tvé všemocné světlo, Bože, sestoupilo
z královského trůnu z nebe.
(Mdr 18,14-15)

Pokoj a radost o Vánocích,
Boží požehnání v roce 2019
přeje a vyprošuje

František Václav Lobkowicz
biskup ostravsko-opavský

K přání se připojují
otcové Jozef a Slavomír

Vánoční bohoslužby

Vánoční bohoslužby budou:

24.12 pouze ve Fulneku a to v 16:00 a 22:00.

25.12 a 26.12. budou bohoslužby jako v neděli.

Náš příslib nebe

Richard Rohr na Třicátá třetí neděle v mezidobí

Jaké slovo naděje může církev světu nabídnout? Svět je našimi idejemi a teologiemi unaven. Je unaven našimi línými bohoslužbami. Už nebude věřit ideám, ale uvěří lásce. Uvěří životu, který je dáván i přijímán.

Bojíme se sáhnout si na Tělo Boha, dokonce i dotknout se těla jeden druhého a pochopit, k čemu nás Bůh volá. Apoštol Tomáš symbolizuje naše pokušení „hlavové“ (racionální) víry, a tak jej Ježíš vybízí, aby se dotkl jeho ran (viz J 20,27).

Katolická rodina

Richard Rohr na čtvrtek třicátého druhého týdne v mezidobí

Obraz katolicismu je obrazem rodiny. Církev je řízena papežem, Svatým otcem. Své kněze nazýváme otci. Naše řeholní komunity mají matky představené; řeholníci a řeholnice se nazývají bratři a sestry. Neustále nahlížíme církev jako nějaký druh rodiny. I proto byl střet se schizmatem a posléze s reformací v takovém rozporu s duchem církve. Rozlomení jednoty se Svatým otcem i ta další rozštěpení byla v křesťanstvu jednoduše pro katolickou mysl nepředstavitelná. Velkým katolickým principem je jednota.

Fotky z misijní neděle

Večer chval