články

Stachovice úterý 15.4. 16:00
Děrné středa 16.4. 16:00

Poutní mše svatá v Jerlochovicích

Kostel Jerlochovice po opravěLetos v květnu minul rok, co se místní farníci a příznivci Panny Marie každou sobotu scházejí zde na bohoslužbě. A to kvůli rekonstrukci farního kostela Nejsvětější Trojice ve Fulneku, který je aktuálně nepřístupný. A proto i slavnost Nanebevzetí Panny Marie bude slavit fulnecká farnost v sobotu 15. srpna v Jerlochovicích - už v obnoveném kostele. Letošní pouť se bude konat na poděkování za ochranu farnosti a města Fulnek před epidemií Covid 19, a také za zdárné ukončení letošních prací na mariánském kostele. Slavnostnější ráz této děkovné bohoslužbě přidá pozvaný host, novokněz P. Michal Krenželok, oderský kaplan, který bude hlavním celebrantem poutní mše svaté.

Noc kostelů 2020

Plakátek noc kostelů 12.6.2020

Více informací o noci kostelů: https://www.nockostelu.cz/aktuality/858

Naším povoláním je solidarita

Richard Rohr na pátek po páté neděli velikonoční

Pojem třetí svět se zrodil v 50. letech ve Spojených národech. Pamatuji si, že jsem si říkal: Tak tohle znamená klesnout na samo dno. Země třetího světa jsou ty, jejichž potenciál a rozvoj jsou velice nízké. Ale jsou i země čtvrtého světa, jež mají potenciál a žádný rozvoj. A jsou země pátého světa s nulovým potenciálem a nulovým vývojem, jako je Nepál. V Nepálu jsem byl vlastně proto, abych tam dával exercicie jezuitům. Tehdy mi řekli: „Vítej v zemi pátého světa!“ Řekl jsem: „Cože? – to existuje?“

Svátek matek

Maminkám k svátku přejeme málo starostí, hojnost Božích milostí, hodně lásky, zdraví a trpělivosti.
Všem vám vyprošujeme ochranu Panny Marie a všech svatých.

Velikonoční požehnání

"Jestliže jsme s ním sjednoceni, protože máme účast na jeho smrti, jistě budeme mít účast i na jeho zmrtvýchvstání."
(Řím 6, 5)

Milí farníci, přejeme Vám,

ať prožití velikonočních událostí s Ježíšem, zvláště ve vašich domovech je pro Vás posilou do dalšího života v naději. A tuto naději a radost ať můžeme nést také jiným, a tím se stávat šiřiteli dobra a pokoje v této nelehké době.

Modlí se za Vás, žehnají a požehnané Velikonoce přejí otcové Jozef a Jan

Modlitba v rodině – Velikonoční triduum

Převzato z webu biskupství Ostravsko-Opavského.

Letos se křesťané nemohou sejít, aby slavili nejdůležitější slavnost a tajemství liturgického roku. Přesto se každá rodina může v modlitbě spojit s celou církví. Nabízíme tedy návrh domácího slavení Velikonočního tridua. Jednotlivé části modlitby nejsou nic jiného, než slova Písma, modlitby a gesta, která prožíváme během liturgie. Texty jsou doplněny také o modlitby před jídlem a požehnání velikonočních pokrmů o Neděli Zmrtvýchvstání Páně.

Modlitba v rodině - Velikonoční triduum ke stažení zde.

Modlitba pro Pána 24/7

Budeme letos slavit Velikonoce?

Chvála Kristu +

Víme, že ve fulneckém zpravodaji je program Velikonoc ve farnosti beze změn už od květné neděle.

To ale z pochopitelných důvodů není aktuální, tedy všechny veřejné bohoslužby a velikonoční obřady jsou zrušeny a kněží je budou sloužit bez účasti lidu spojeni s nimi duchovně. O podrobnostech Vás budeme v nejbližších dnech informovat.

Zveme na živé přenosy z farní kaple:

otcové pallotini

Aktuální program velikonočních obřadů ve farnosti naleznete uvnitř článku.

Pages

Subscribe to články