ohlášky

Farní ohlášky 18. října 2020

Aleluja.

Budete zářit jako hvězdy ve vesmíru,

držte se pevně slova života.  Aleluja.

Římskokatolická farnost Fulnek

29. neděle v mezidobí - Misijní neděle

18. října 2020 / farní ohlášky

Dle nařízení vlády od středy 14. října se může bohoslužeb účastnit pouze 6 osob.

V týdnu ve Fulneku, Stachovicích, Děrném a Lukavci se zatím nic měnit nebude. V Jerlochovicích a ve Vrchách bude v sobotu  24. října mše svatá  s nedělní platností v 16 hodin.

V současné situaci se mohou účastnit mše svaté pouze ti, kteří mají sjednanou intenci. Budeme s nimi v kontaktu. Stále je možné si úmysl mše svaté ve Fulneku „objednat“.

Otec biskup připomíná, že platí dispens od osobní účasti na nedělní mši svaté.

Otevřené kostely pro individuální návštěvu v neděli 25. října -  možnost duchovní služby (osobní modlitba, svaté přijímání, svátost smíření) při dodržování všech aktuálních opatření nařízených vládou ČR:

Stachovice: 8.00 – 8.30
Fulnek, kostel sv. Josefa: 8.30 – 10.00
Děrné: 8.30 – 9.30
Lukavec: 10.30 – 11.30

Středa - Děrné - Výstav Nejsvětější svátosti    14:00-17:00

Připomínáme a vybízíme k využívání sdělovacích prostředků (Rádio Proglas, TV NOE aj.) k prožívání a slavení mše svaté, zvláště v neděli a také slavení domácí liturgie v rodině, četbě Božího slova, modlitby růžence. Společně se můžeme spojit v modlitbě zejména každý večer ve 20 hodin.

TV NOE nabízí pro děti nový katechetický pořad Ovečky, který můžete sledovat každý čtvrtek v 18:30.

Nebojte se kdykoliv a s čímkoliv na nás obrátit: svátost smíření, pomazání nemocných nebo v jiných duchovních i lidských potřebách /sledujte farní stránky: www. farnostfulnek.cz /kontakt +420 731322087/.

Ve spojení s vámi o. Jozef a o. Jan

Triduum k sv. Vincenci Pallotimu

Ve dnech 19. – 21. ledna zveme na triduum k sv. Vincenci Pallotimu, zakladateli Společnosti katolického apoštolátu – Pallotinů. Duchovní obnovu povede o. Jan David SAC.

Pátek 19.1.

17:30 modlitba růžence se sv. Pallotim

18:00 mše svatá

19:00 setkání pro děti a mládež

Sobota 20.1.

9:00 mše svatá

10:00 přednáška

11:00 adorace Nejsvětější Svátosti, příležitost ke svátosti smíření

15:00 modlitba korunky k Božímu milosrdenství

15:30 film Rwanda

Neděle 21.1.

Ve všech kostelích mše svatá se slavností sv. Vincence Pallotiho

Svatý týden

Velikonoční svátost smíření na vesnicích:

Vrchy                   pondělí       30.3.           16:00

Stachovice            úterý           31.3.           16:00 a po mši svaté

Děrné                   středa          1.4..            16:00 a po mši svaté

Květnou nedělí jsme vstoupili do Svatého týdne. Mše v úterý a ve středu jsou beze změn. Na obřady Velikonočního třídenní (Zelený čtvrtek, Velký pátek a Bílá sobota) zveme do farního kostela Nejsvětější Trojice ve Fulneku.

Subscribe to ohlášky