Lukavec, Kostel sv. Jana Křtitele a sv. Barbory

Připomínka sv. Terezie Benedikty od Kříže

Ve čtvrtek si při mši svaté v 18 hodin ve Fulneku a v 19 hodin v Lukavci připomeneme sv. Terezii Benediku od Kříže, vlastním jménem Editu Stein. Řeholnice sv. Terezie zemřela v plynové komoře koncentračního tábora v Osvětimi-Březince, kde ona i její sestra odevzdaly svůj život Bohu jako oběť za svůj lid.

Slavnost sv. Cyrila a Metoděje

Ve čtvrtek na slavnost sv. Cyrila a Metoděje zveme v 8 hodin na mši svatou do kostela ve Fulneku a v 19 hodin do kostela v Lukavci. Odpoledne zveme k modlitbě korunky k Božímu milosrdenství. Večerní mše svatá a odpolední adorace v kostele ve Fulneku nebudou.

Koncert A. Gebauerové

U příležitosti pouti k svatému Janu Křtiteli zveme dnes odpoledne v 17 hodin do kostela v Lukavci na koncert Anežky Gebauerové, absolventky hudební akademie v Katowicích.

Pouť Lukavec a Děrné

V neděli 24. června zveme na pouť ke sv. Janu Křtiteli do Lukavce a o týden později 1. července na pouť ke sv. Petru a Pavlu do Děrného. Poutní bohoslužby začnou v 9 hodin a po obou bude následovat eucharistický průvod.

Noc kostelů

Na Noc kostelů zveme do kostela v Lukavci, kde se budeme moci v 18 hodin zaposlouchat do koncertu pěveckého sboru Ondrášek.

Svátek Ježíš Krista nejvyššího a věčného kněze

Ve čtvrtek si připomínáme svátek Ježíš Krista nejvyššího a věčného kněze. Zveme na mši svatou do Fulneku a Lukavce.

Slavnost Nanebevstoupení Páně

Ve čtvrtek 10. května je slavnost Nanebevstoupení Páně. Zveme na mši svatou v 18 hodin do Fulneku a v 19 hodin do Lukavce.

Mše svatá - pozor změna!

Příští neděli bude mimořádně mše svatá v Lukavci ve 14 hodin. Po mši svaté zveme na průvod ke svatému Floriánovi a k žehnání nového hasičského auta.

Jízda okolo osení

Na velikonoční neděli od 13 hodin se v Lukavci uskuteční tradiční Jízda okolo osení. Po jízdě zveme do kostela sv. Jana Křtitele na svátostné požehnání.

Svátek Stolce svatého apoštola Petra

Na čtvrtek 22. února připadá svátek Stolce svatého apoštola Petra. Zveme na mši svatou v 17 hodin do Lukavce a v 18 hodin do Fulneku.

Subscribe to Lukavec, Kostel sv. Jana Křtitele a sv. Barbory