Ohlášky – 26. neděle v mezidobí – 29. 9. 2024

• V pátek 27. září zveme do farního kostela na mši svatou s kázáním pro děti. Děti se sejdou k nácviku písní v 17 hodin a po mši svaté bude pro děti od 4. třídy na faře spolčo.

• V souvislosti s kurzem Filip proběhne předsetkání v pátek 27. 9. po mši svaté (18:45) v kostele Nejsvětější Trojice. Jedná se o večer svědectví s modlitbou chval, kterým nás bude doprovázet projekt ON. Jste srdečně zváni.

• V sobotu 28. září je slavnost svatého Václava, mučedníka, hlavního patrona  českého národa. Zveme na mši svatou v 9 hodin do farního kostela ve Fulneku.

• Dnešní sbírka (neděle 29. září) je určena na pomoc obětem povodní.
  • V tomto týdnu budeme prožívat první pátek v měsíci a při mších svatých    se zasvětíme Nejsvětějšímu srdci Páně. Možnost svátosti smíření je před mši svatou. Ve Fulneku budeme zpovídat v pátek od 17 hodin.
  • Na mši svatou s nedělní platností zveme v sobotu 5. října v 17 hodin  do kostela v Jerlochovicích.
  • Na slavnostní znovurozeznění zvonu zveme v neděli  6. října v 17 hodin do kostela Nanebevzetí Panny Marie. U této příležitosti se bude konat koncert, na kterém vystoupí místní pěvecký sbor a žesťový kvintet. Zvon znovu promluví po dlouhé době mlčení svými pěti sty údery.
  • V neděli 6. října bude ve společenské místnosti probíhat katecheze pro děti.
  • Po mši svaté jste zváni do farní kavárny.

• Zveme na kurz Filip, který se v naší farnosti uskuteční 25. – 27. října 2024. Veškeré informace najdete na farních webových stránkách. Přihlásit se můžete do 30. září.

• V naší farnosti bude v roce 2025 udělována svátost biřmování. Přihlášky jsou vzadu v kostele.  Kdo počítá s přípravou na biřmování, ať se přihlásí na kurz Filip.

• Biskupství ostravsko-opavské zve na diecézní pouť za obnovu rodin a za povolání ke kněžství nebo zasvěcenému životu, která se koná v sobotu 5. října v konkatedrále Nanebevzetí Panny Marie v Opavě. Program v konkatedrále začíná v 15:00, mše svatá s o. biskupem Martinem Davidem začíná v 17:30.
  • Animátoři děkanátu Bílovec zvou všechny mladé od 15 let v sobotu 19 října na faru do Oder na „Kalčocup“. Kalčo budeme hrát od 14 do 17 hodin, pak bude následovat volná zábava. Přihlásit se můžete do 18. října. Více informací na https://animatoribc.webnode.page/.
  • Z liturgického kalendáře:
    • úterý 1. 10.  – památka sv. Terezie od Dítěte Ježíše
    • středa 2. 10. – památka Svatých andělů strážných