Kartičky pro děti s nedělním evangeliem

Na tento školní rok jsme objednali z Katechetického centra Olomouc kartičky pro děti, které budou rozdávány na konci každé mše svaté v našich kostelích ve Fulneku, v Děrném, ve Stachovicích a v Lukavci. Kartičky jsou určeny pro děti od 3 let do věku, kdy jsou k prvnímu svatému přijímání. Organizace předávání se ještě ladí 🙂 ale po skončení mše svaté jedna z maminek bude stát v kostele a kartičky dětem postupně rozdávat. Pokud zrovna budete s dětmi na mši v jiném kostele, budete si moci kartičky zpětně vzít z černé krabičky, kterou do kostelů během následujícího týdne dáme.

Je dobré, když se ke kartičkám doma vrátíte, třeba před nedělním obědem a připomenete si s dětmi, o čem bylo nedělní evangelium. Na přední straně je obrázek a text a na zadní straně aktivita pro děti. Obrázky si můžete doma postupně věšet na nástěnku, na ledničku nebo dávat do obálky. Centrum pro katechezi připravilo dále celou metodiku, která na kartičky navazuje a kterou můžete také využít:

Centrum pro katechezi

Přejeme vám, ať se kartičky líbí!